baner sušené chilli.top baner Chilli.top baner semena chilli.top

17.5.2012 [aloe-info.cz]

Aloe Vera gel a Wobenzym

Aloe Vera gel je úžasným pomocníkem při doplňkové léčbě onemocnění

Během několika posledních let zažívá Aloe Vera své "znovuzrození". Je to jen reklamní tah firem vyrábějících potravinové doplňky a kosmetiku? Nebo je Aloe skutečně tak úžasná a zázračná? Pokusíme se stručně popsat základní charakteristiku hlavní zbraně Aloe, kterou je gel a naznačíme hlavní důvod, proč pít Aloe Vera gel.

Díky jedinečnému složení a širokému spektru biologicky aktivních látek vykazuje gel z Aloe až neuvěřitelně fungující léčebné efekety při komplementární léčbě mnoha onemocnění a to i velmi závažných, jako jsou nádorová onemocnění neboli rakovina. Fascinující na tom je, že se bavíme o rostlině, o jejíchž léčivých účincích víme, my lidé, již mnoho tisíc let(!)

Co vlastně Aloe Vera gel obsahuje?

Celkově byl v Aloe gelu zatím prokázána přítomnost a stanoven obsah přibližně 200 látek s biologicky aktivními účinky na lidský organismus. Kromě aminokyselin, enzymů, vitamínů a minerálů jsou velmi významnou skupinou polysacharidy, označované jako mucinózní polysacharidy (mukopolysacharidy).

Vyvážená směs a synergie

Celá směs látek v gelu obsažených je přitom skvěle vyvážená a dochází k tzv. synergickému efektu. Co to znamená? Léčebné efekty látek se vzájemně ovlivňují, sčítají a velmi často i násobí! Jinýmy slovy, znamená to, že celkový léčebný účinek gelu je podstatně vyšší než účinky látek samostatně působících. Stále nechápete?

Dejme tomu, že se léčíme na žaludeční vředy a pravidelně pijeme Aloe gel. Po několika měsících této doplňkové léčby zjistíme, že jsme se zbavili problémů se zácpou, snížila se nám hladina krevního cukru (glykemie), obsah cholesterolu v krvi a přestalo nás trápit pálení žáhy a překyselení žaludku. Že je to nemožné? Možná to zní až příliš krásně, ale skutečně je to tak. Ne nadarmo se o Aloi mluví jako o "lékaři v květináči", Aloe Vera je jako domácí lékárna.

Wobenzym - moderní lék

Jistě se mnozí z Vás setkali s doporučením svého lékaře užívat např. lék Wobenzym, tedy klasický produkt farmaceutického průmyslu. Je skutečně zařazen v kategorii LÉK. Zkusili jste podrobně prozkoumat jeho složení? Je to zajímavé počtení:

Účinnými látkami je 7 enzymů, z nichž 5 je rostlinného a 2 živočišného původu. V technickém listu se dále dočtete, že tablety jsou obarveny syntetickými barvivy, protože je přece nezbytně nutné, aby byly tablety křiklavě červené:

Syntetické látky ve Wobenzymu

E110: žluť SY. Používání této látky je v Norsku a Finsku zakázáno, zákaz se chystá ve Velké Británii, FDA navrhuje zákaz v EU. Ve Spojených státech i v České republice je používání povoleno. O výrobě nejsou k dispozici podrobnější informace, dříve se vycházelo z uhelného dehtu.

E124: červeň Ponceau 4R. Některé země včetně Spojených států používání zakázují. Výchozí surovinou je kamenouhelný dehet.

Další zajímavou látkou, kterou naše tělo potřebuje, je kopolymer MA/MMA 1:1. Ještě v roce 2009 uváděl výrobce v příbalovém letáku nezkráceně kopolymer kyselin methakrylové a methylmethakrylové. Ale MA/MMA zní lépe, že? Co si pod touto látkou dokážete představit? Polymethylmethakrylát je známý jako plexisklo, používá se při výrobě zubních protéz a kontaktních čoček. Tablety Wobenzymu jsou tímto plastem potaženy proto, aby se rozpouštěly až za žaludkem, kde je velmi kyselé prostředí, kterému PMMA odolává a začne se rozpuštět až ve dvanáctníku, kde je již prostředí mírně zásadité.

S Wobenzymem do sebe dále dostáváme vanilin, zřejmě je důležité aby lék také hezky voněl a dobře chutnal. Tablety jsou leštěny, podobně jako lentilky, šelakem a vosky (žlutý, karnaubský). Pak už jen něco málo kaolinu, mastku, uhličitanu vápenatého, oxidu titaničitého, triethylcitrátu, stearátu hořečnatého a kyseliny stearové, přísad povidon a makrogol 6000.

Kalorická hodnota denní dávky Wobenzymu

Málem bychom zapoměli na to hlavní, řepný cukr neboli sacharózu, kterou jistě ocení diabetici a obéznější část populace. Kalorická hodnota jedné tablety Wobenzym je 39 kJ. Při doporučeném dávkování max. 3x10 tablet denně tak do sebe dostáváme 1170 kJ. A můžeme vynechat jedno vedlejší jídlo, ušetříme, což je dobrá zpráva, protože za 900 tablet zkonzumovaných během 30 dnů zaplatíme pouhých 3000,- Kč.

Aloe Vera - dar matky přírody

Aloe Vera gel a Wobenzym se liší v mnoha směrech. Aloe gel na pití obsahuje 14 enzymů, 21 aminoyselin, vitamíny (dokonce i živočišný B12), minerály a především celou "palebnou baterii" mukopolysacharidů.

90% gelu z Aloe a co nejméně přídatných látek, žádná syntetická barviva, žádné plasty ani sacharóza. Jen nutné konzervanty jako např. sorban draselný a benzoan sodný, mimochodem obě tyto látky se běžně vyskytují ve zralém ovoci(!) Tak by měl kvalitní Aloe Vera gel vypadat. Kalorická hodnota denní dávky cca 100 kJ a cena dvou litrů vypitých za měsíc od 1400,- Kč.